Coronavirus/ GCS: 962 de pacienţi - la terapie intensivă; persoane internate - 6.525

Un număr de 6.525 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, dintre care 962 la terapie intensivă, a anunţat, luni, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

În total, 18.035 de persoane confirmate cu infecţie cu SARS-CoV-2 sunt în izolare la domiciliu şi 6.631 se află în izolare instituţionalizată pe teritoriul României, a precizat GCS.

De asemenea, 44.097 de persoane se află în carantină la domiciliu şi 150 în carantină instituţionalizată.

În ultimele 24 de ore, au fost înregistrate 829 de apeluri la numărul unic de urgenţă 112. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Vreau să-i audiem public. E neobrăzarea unei industrii” / Reclama Catena care i-a făcut pe membrii CNA să spună

2 VIDEO Da, aceste imagini sunt din Sankt Petersburg și Moscova...

3 Asta e de citit! / Ucrainenii se crucesc când văd ce aberații face Armata SUA în Golful Persic și dau amănunte...

4 Liderul suprem al Iranului aruncă bomba: „Nu noi am atacat Turcia și Omanul. Este o înșelătorie menită să creeze diviziuni”

5 Ce se întâmplă? / Băncile din Ro au refuzat de 6 ori să împrumute Guvernul în luna martie!