Coronavirus/ Iohannis - şedinţă de evaluare cu premierul, miniştri şi specialişti din domeniul sanitar

Preşedintele Klaus Iohannis va avea, marţi, la Palatul Cotroceni, o şedinţă de evaluare şi prezentare a măsurilor cu privire la gestionarea epidemiei COVID-19 cu prim-ministrul Ludovic Orban, mai mulţi miniştri şi reprezentanţi ai domeniului sanitar.

Potrivit Administraţiei Prezidenţiale, la şedinţa de la ora 15,00, vor participa şi ministrul Apărării Naţionale, Nicolae Ciucă, ministrul Sănătăţii, Nelu Tătaru, şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, Raed Arafat, secretarul de stat în Ministerul Sănătăţii Ionel Paul Oprea, directorul general al Institutului Naţional de Cercetare Dezvoltare Medico-Militară "Cantacuzino", Florin Oancea, directorul Institutului Naţional de Sănătate Publică, Adriana Pistol, reprezentantul României la Organizaţia Mondială a Sănătăţii, Alexandru Rafila, şeful Direcţiei Medicale din cadrul MApN, Dragoş Marian Popescu, directorul medical al Spitalului Clinic de Boli Infecţioase Braşov, Andreea Moldovan, vicepreşedintele Societăţii Naţionale de Medicina Familiei, Dumitra Gindrovel. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului