Coronavirus/GCS: 1.529 de pacienţi - la terapie intensivă; persoane internate - 13.845

Un număr de 13.845 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, dintre care 1.529 la terapie intensivă, a anunţat, luni, Grupul de Comunicare Strategică.

În total, 61.619 de persoane confirmate cu infecţie cu SARS-CoV-2 sunt în izolare la domiciliu şi 16.275 se află în izolare instituţionalizată pe teritoriul României, a precizat GCS.

De asemenea, 49.247 de persoane se află în carantină la domiciliu şi în carantină instituţionalizată - 122, potrivit GCS.

În ultimele 24 de ore, au fost înregistrate 2.517 de apeluri la numărul unic de urgenţă 112. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas