Coronavirus/GCS: 1.985 de persoane sunt în carantină; alte 97.750 - în izolare la domiciliu

În total 1.985 de persoane sunt în carantină instituţionalizată pe teritoriul României, iar alte 97.750, în izolare la domiciliu şi se află sub monitorizare medicală, ca urmare a epidemiei cu noul coronavirus, informează, duminică, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

Potrivit sursei citate, până la această dată, la nivel naţional, au fost prelucrate 560.596 de teste privind infecţia cu SARS-CoV-2.

În ultimele 24 de ore, au fost înregistrate 391 de apeluri la numărul unic de urgenţă 112 şi 1.853 la linia TELVERDE (0800 800 358), deschisă special pentru informarea cetăţenilor. AGERPRES


populare
astăzi

1 Anomalia de țară în care am ajuns să trăim...

2 Așa o fi?

3 Cel mai eficient denunțător al DNA de anul trecut...

4 VIDEO Kennedy Jr / „Vaccinurile anti-Covid nu au fost dezvoltate de Moderna și Pfizer ci de subcontractanți din armată”

5 De citit...