Coronavirus/GCS: 202 pacienţi - la terapie intensivă; persoane internate - 1.037

Un număr de 1.037 de persoane infectate cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, dintre care 202 la terapie intensivă, a anunţat, marţi, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

În total, 2.630 de persoane confirmate cu infecţie cu SARS-CoV-2 sunt în izolare la domiciliu şi 1.395 se află în izolare instituţionalizată pe teritoriul României, a precizat GCS.

Totodată, 22.723 de persoane se află în carantină la domiciliu şi 84 în carantină instituţionalizată.

În ultimele 24 de ore, au fost înregistrate 372 de apeluri la numărul unic de urgenţă 112 şi 764 la linia TELVERDE (0800 800 358), deschisă special pentru informarea cetăţenilor. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?