Coronavirus/GCS: 365 de pacienţi - la terapie intensivă; persoane internate - 1.929

Un număr de 1.929 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, dintre care 365 la terapie intensivă, a anunţat, joi, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

În total, 4.884 de persoane confirmate cu infecţie cu SARS-CoV-2 sunt în izolare la domiciliu şi 2.376 se află în izolare instituţionalizată pe teritoriul României, a precizat GCS.

De asemenea, 27.003 persoane se află în carantină la domiciliu şi 34 în carantină instituţionalizată.

În ultimele 24 de ore, au fost înregistrate 558 de apeluri la numărul unic de urgenţă 112 şi 1.028 la linia TELVERDE (0800 800 358). AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...