Coronavirus/GCS: 443 de pacienţi - la terapie intensivă; persoane internate - 2.372

Un număr de 2.372 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, dintre care 443 la terapie intensivă, a anunţat, duminică, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

În total, 6.623 persoane confirmate cu infecţie cu SARS-CoV-2 sunt în izolare la domiciliu şi 2.727 se află în izolare instituţionalizată pe teritoriul României, a precizat GCS.

De asemenea, 32.649 persoane se află în carantină la domiciliu şi 54 în carantină instituţionalizată.

În ultimele 24 de ore, au fost înregistrate 383 de apeluri la numărul unic de urgenţă 112. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei