Coronavirus/O asistentă de la Spitalul Gerota şi un angajat ADP Sector 4 urcă bilanţul la 123

Grupul de Comunicare Strategică anunţă încă două cazuri de infectare cu noul coronavirus în Bucureşti.

Potrivit sursei citate, este vorba despre o femeie de 58 ani, asistent medical la Spitalul "Dimitrie Gerota", şi un tânăr de 24 de ani, inginer horticol la ADP Sector 4.

Ambii sunt contacţi ai unor persoane infectate.

Bilanţul îmbolnăvirilor în România ajunge astfel la 123. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...