Creaţie derivată din cea mai mare pictură pe pânză din lume, vândută cu 62 de milioane de dolari

O operă de artă creată din cea mai mare pictură pe pânză din lume a fost vândută pentru 62 de milioane de dolari la Dubai şi ocupă locul al doilea în clasamentul celor mai mari sume obţinute vreodată la licitaţie de creaţii ale unor artişti în viaţă, informează Reuters.

Tabloul iniţial, intitulat ''The Journey of Humanity'' şi realizat de artistul britanic Sacha Jafri, deţine recordul mondial Guinness la categoria "cea mai mare pictură pe pânză din lume".


populare
astăzi

1 VIDEO Gest de văcarul satului la birt făcut de Veștea în platou la Euronews

2 Citiți și voi ce spune omul ăsta despre „salvatorul” Veștea

3 Criză în PNL / Barca lui Bolojan cam ia apă / Ce organizații și-au anunțat susținerea pentru Adrian Veștea

4 E circ la PNL / Șefii din jurul lui Bolojan au decis să nu voteze un guvern Veștea, dar e doar o chestiune de timp până când lucrurile vor exploda

5 Așa o fi?