CSM: Întreprinderea anumitor dispoziţii penale, diferit de interpretarea ulterioară a CCR, nu poate echivala cu o încălcare a atribuţiei (motivare)

Întreprinderea anumitor dispoziţii penale şi procesual penale, într-o manieră diferită de interpretarea ulterioară a Curţii Constituţionale, nu poate echivala cu o încălcare a atribuţiei - consideră Secţia pentru procurori a CSM, în motivarea avizului negativ dat la propunerea de revocare a Laurei Codruţa Kovesi din funcţia de procuror-şef al Direcţiei Naţionale Anticorupţie. (continuă) AGERPRES


populare
astăzi

1 Recomandarea Barclays către investitori: Vindeți titlurile României și cumpărați-le pe cele ale Ungariei!

2 Modul cum Iranul folosește rachetele nedumerește analiștii militari. Ce ar putea semnala acest lucru

3 Cum a reușit Iranul să lovească unde americanii păreau invincibili. Adevărul incomod pentru Trump: „Asta arată o evaluare greșită”

4 Da, este Trump la Moscova. Este de amintit ce-a făcut după ce s-a întors de acolo...

5 Două instituții de stat unde cheltuielile cu salariile nu se taie, ci cresc exploziv, cu circa 48%