Custodele Coroanei, către români: Vă mulţumesc pentru forţa iubirii voastre şi pentru ataşamentul arătat Regelui

Custodele Coroanei, principesa Margareta, mulţumeşte românilor pentru "ataşamentul fără pereche" pe care l-au arătat faţă de regele Mihai şi promite că principiile şi sentimentele acestuia vor călăuzi în continuare Familia Regală a României.

"Adresez tuturor recunoscătoare mulţumiri pentru cuvintele alese, pentru afecţiunea şi gândurile pline de compasiune pe care le-aţi arătat, cu trista ocazie a trecerii la cele veşnice a tatălui meu. Regele Mihai a fost un tată minunat, un model de moralitate şi un stâlp al istoriei contemporane a ţării noastre. Loial, drept şi generos, Regele a dovedit un angajament neclintit faţă de Naţiune şi Coroană. Am fost cu toţii în aceste zile în comuniune, mândri, îndureraţi şi înălţaţi sufleteşte. Aceleaşi principii şi sentimente ca ale tatălui meu vor călăuzi, de acum înainte, Familia Regală a României", afirmă Custodele Coroanei române, într-un mesaj transmis, marţi, AGERPRES, de Biroul de Presă al Casei Majestăţii Sale.

Principesa Margareta consideră că aceste ultime zile "de jale" vor rămâne în istoria contemporană datorită ataşamentului arătat de români faţă de regele Mihai.

"Vă mulţumesc pentru forţa iubirii voastre şi pentru ataşamentul fără pereche pe care l-aţi arătat Regelui nostru, în ultimele sale zile pe pământ. Datorită vouă, aceste ultime zile de jale vor rămâne în istoria contemporană", se mai arată în mesajul Custodelui Coroanei române. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...