CUTREMUR! Nevasta lui Iordache, fostă judecătoare la Curtea Supremă, suspectată că a intermediat pensionarea unei judecătoare din completul care-l judecă pe Vâlcov! Cică lui Dragnea i s-a făcut rău când a aflat!

Risc Seismic

Este scandal uriaș la Curtea Supremă! Dar tremură chiloții pe mulți și în PSD! Nevasta lui Iordache, fostă judecătoare la Curtea Supremă, suspectată că a intermediat pensionarea unei judecătoare din completul care-l judecă pe Vâlcov! Cică lui Dragnea i s-a făcut rău când a aflat! Pentru că Magdalena Iordache a avut legătură și cu un dosar în care era vizată o persoană dragă lui... Să nu mai vorbim că procurorii ar putea afla amănunte interesante și despre pensionarea judecătoarei din dosarul său!

Magdalena Iordache, soția deputatului Florin Iordache, fost ministru al Justiției, este fostă judecătoare la Curtea Supremă. Și s-a pensionat brusc în 2015. În 2014 i-a fost repartizat dosarul care o viza pe Alina Bica. S-a recuzat de patru ori, dar n-a scăpat de dosar. Atunci s-a pensionat. Cu o pensie de 120 de milioane lei vechi.

A făcut parte din completul care l-a achitat pe Adrian Năstase în dosarul Mătușa Tamara... Din dosarul Trofeul Calității, în care Năstase a fost condamnat, s-a recuzat.


Risc Seismic


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență