Cutremur cu magnitudinea 4,2

Cutremur cu magnitudinea 4,2

Risc Seismic

Un cutremur cu magnitudinea 4,2 s-a produs duminică dimineaţă, în judeţul Vrancea, anunţă Institutul Naţional de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pământului.

Seismul cu magnitudinea 4,2 pe scara Richter a avut loc la ora 04.49, la adâncimea de 132,2 kilometri.

Cutremurul s-a produs in apropierea următoarelor oraşe: Nehoiu (45 de kilometri), Odobeşti (48 de kilometri), Covasna (54 de kilometri), Râmnicu Sărat (55 de kilometri) şi Panciu (55 de kilometri).

Risc Seismic


populare
astăzi

1 Uite, asta chiar este o informație interesantă... / O fi mâna americanilor? Sau a ucrainenilor?

2 Departamentul de Stat al SUA, mesaj tranșant pentru americanii din Rusia: „Părăsiți țara, pregătiți și un testament”

3 Un francez stabilit în Brașov de cinci ani vrea să se întoarcă în țara lui din cauza prețurilor. „Înainte era foarte confortabil”

4 Reacția Rusiei după capturarea liderului venezuealean Nicolas Maduro

5 Odesa este practic asediată, ceea ce ar putea provoca prăbușirea economiei Ucrainei