CUTREMUR în PSD! Dragnea va fi ejaculat de la șefia partidului! Marian Oprișan, favorit să preia interimatul până la Congres! Sondajele sunt dezastruoase!

CUTREMUR în PSD! Dragnea va fi ejaculat de la șefia partidului! Marian Oprișan, favorit să preia interimatul până la Congres! Sondajele sunt dezastruoase!

Risc Seismic

Se tulbură apele în PSD! Surse convergente dau ca sigură îndepărtarea lui Liviu Dragnea de la șefia partidului. Iar Marian Oprișan este favoritul revoltaților pentru preluarea interimatului. Congresul ar urma să aibă loc cel mai târziu în luna martie a anului viitor. Ultimul sondaj făcut de Pieleanu pentru PSD, așa-zisul sondaj intern, arată o prăbușire a partidului, care își continuă căderea, la aproape 32 la sută. Adică la limita bazinului tradițional.

Conform surselor, Mihai Tudose nu face parte din grupul celor care vor participa la îndepărtarea lui Dragnea. Dar nici nu sunt semnale evidente că ar încerca să-și facă propriul joc.

În schimb, cea care a încercat să formeze o tabără a fost Gabriela Firea. Care și-a și comandat, în secret, un sondaj în care s-a testat pentru prezidențiale alături de mai multe nume. Ghinion! Unul dintre cei care au avut acces la sondaj a vândut-o lui Pieleanu. Care, la rândul lui, i-a dat informația lui Dragnea.


Risc Seismic


populare
astăzi

1 Putin, obligat să se trezească din delirul grandorii după patru ani de război sângeros

2 Un articol care dă fiori... Asta ne rezervă viitorul? Acestea sunt „binefacerile” tehnologiei?

3 Cele 3 schimbări simple de stil de viață care ar putea adăuga aproape un deceniu vieții tale, potrivit unui studiu

4 Lux în Alpi, furie la Moscova. Elita Rusiei petrece în Occident, în timp ce războiul din Ucraina continuă

5 BREAKING Șeful Armatei anunță că în România „urmează să fie dislocat un detașament de soldați americani dotați cu tancurile Abrahms”