Dâmboviţa: Fată de 12 ani din Pucioasa dată dispărută, după ce nu s-a mai întors acasă

O fată de 12 ani din oraşul Pucioasa este dată dispărută, după ce nu s-a mai întors acasă, informează, vineri, IPJ Dâmboviţa.

"Poliţiştii din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Dâmboviţa desfăşoară activităţi de căutare a unei minore, de 12 ani, din oraşul Pucioasa, care astăzi, 7 mai, a plecat voluntar de la domiciliu şsi nu a mai revenit. Vasile Bianca-Maria era îmbrăcată cu pantaloni de culoare gri şi era încălţată cu pantofi sport de culoare albă", precizează IPJ Dâmboviţa.

Semnalmente: 1,63 m înălţime, aproximativ 55 de kilograme greutate, constituţie atletică, faţă ovală, ochi căprui, păr şaten.

Persoanele care deţin informaţii utile în vederea depistării minorei sunt rugate să anunţe cea mai apropiată unitate de poliţie sau să apeleze numărul unic pentru apeluri de urgenţă 112. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Ne furau banii, își cumpărau case și mașini de câteva sute de mii de dolari. Lor nu le pasă deloc de oameni, vor fura totul!”

2 SURSE Guvernul Bolojan e ca și picat, moțiunea va fi votată de cel puțin 270 de parlamentari. Cătălin Predoiu, premierul agreat la Cotroceni

3 Războiul intern din PSD / Jocurile de culise

4 „Nu votez moțiunea împotriva celui mai competent premier de la Revoluție până acum”

5 Ruptură în PSD. Grindeanu îi cere Victoriei Stoiciu să plece și din Parlament. Reacția senatoarei