Dâmboviţa: O fată de 13 ani s-a aruncat de la etajul doi după o ceartă cu părinţii în legătură cu telefonul mobil

O fată de 13 ani s-a aruncat de la etajul doi al unui bloc din Târgovişte, după o ceartă cu părinţii în legătură cu folosirea telefonului mobil, a informat, vineri, Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Dâmboviţa.

Evenimentul a avut loc joi seara, în cartierul micro 9 din Târgovişte.

Fata a fost transportată la spital.

''În urma unor discuţii purtate cu unul dintre părinţi (în legătură cu telefonul mobil), tânăra a recurs la acest gest. În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă'', au precizat reprezentanţii IPJ Dâmboviţa. AGERPRES / (AS - autor: Cornelia Dumitru, editor: Irina Poenaru, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

4 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

5 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie