Dâmboviţa: O fată de 13 ani s-a aruncat de la etajul doi după o ceartă cu părinţii în legătură cu telefonul mobil

O fată de 13 ani s-a aruncat de la etajul doi al unui bloc din Târgovişte, după o ceartă cu părinţii în legătură cu folosirea telefonului mobil, a informat, vineri, Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Dâmboviţa.

Evenimentul a avut loc joi seara, în cartierul micro 9 din Târgovişte.

Fata a fost transportată la spital.

''În urma unor discuţii purtate cu unul dintre părinţi (în legătură cu telefonul mobil), tânăra a recurs la acest gest. În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă'', au precizat reprezentanţii IPJ Dâmboviţa. AGERPRES / (AS - autor: Cornelia Dumitru, editor: Irina Poenaru, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

4 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

5 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”