Dâmbovița: Un cioban și aproape 100 de oi au murit, după ce au fost loviți de fulger

Un cioban și aproape 100 de oi au murit, marți, după ce au fost loviți de fulger, a declarat, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Dâmbovița, Alexandra Niculae.

Incidentul a avut loc în zona montană a județului Dâmbovița, în zona Rătei.

Un alt cioban a sunat la 112 și a anunțat ce s-a întâmplat. Mai multe echipaje de polițiști, jandarmi, reprezentanți ISU și salvamontiști au plecat spre locul unde a avut loc incidentul, fiind o zonă greu de munte greu accesibilă.

AGERPRES/(A — autor: Cornelia Dumitru, editor: Dănuț Pușcașu, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 UPDATE Acesta este PSD, oameni buni...

2 Actorul Marius Manole a aflat o poveste veche despre premierul Bolojan de la o chelneriță din Oradea. „Asta spune multe despre el”

3 Acesta este PSD, oameni buni! / Cine a „vândut” de fapt România? Lista prezentată de Oana Gheorghiu

4 VIDEO Scârboasă creatură / Grindeanu, filmat când repeta discursul de după votul de diseară...

5 „Olguța a fost cea mai agresivă, ca să spun așa, vis-à-vis de Bolojan, care a făcut o frumusețe la Oradea. Ori, Craiova a capotat”