Dan Barna anunţă că a fost depusă moţiunea de cenzură

Copreşedintele USR PLUS Dan Barna a precizat vineri că, în cadrul negocierilor din coaliţia de guvernare, fiecare formaţiune şi-a menţinut punctul de vedere, fără a se ajunge la un acord pentru a continua colaborarea.

"Tocmai a fost depusă moţiunea de cenzură", a arătat Barna într-o declaraţie susţinută la Palatul Parlamentului.

El a menţionat că miniştrii USR PLUS îşi vor depune demisia la începutul săptămânii viitoare.

Copreşedintele USR PLUS Dacian Cioloş a subliniat că partidul îşi doreşte să facă parte din coaliţia de guvernare în continuare, alături de PNL şi UDMR, dar sub conducerea altui premier.

"Nu mai putem să lucrăm cu premierul Cîţu pentru că nu mai inspiră încredere", a spus el. AGERPRES/(A - autor: Irinela Vişan, editor: Florin Marin, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...