Dan Vlaicu, eliberat din funcția de vicepreședinte al AEP de președintele Iohannis

Președintele Klaus Iohannis l-a eliberat din funcție pe vicepreședintele Autorității Electorale Permanente Dan Vlaicu.

Potrivit Administrației Prezidențiale, șeful statului a semnat marți decretul privind eliberarea lui Dan Vlaicu din funcția de vicepreședinte al AEP, ca urmare a demisiei acestuia.

AGERPRES/(AS — autor: Florentina Peia, editor: Claudia Stănescu)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...