Dăncilă: Preşedintele României îi dezinformează din nou pe români

Preşedintele Klaus Iohannis, prin decizia referitoare la bugetul pe 2019 şi declaraţiile pe marginea acestuia, face "un joc electoral pe spatele românilor" şi "îi dezinformează din nou", a afirmat premierul Viorica Dăncilă, la începutul şedinţei de Guvern de marţi.

"Am avut senzaţia că ne-am întors în timp, în anul 2013, când un alt preşedinte promulga doar bugetul asigurărilor sociale de stat, cu aceleaşi minciuni. Preşedintele României îi dezinformează din nou pe români, inventând explicaţii ridicole de ce a luat decizia de a bloca adoptarea bugetului pentru anul 2019. Este în mod evident un joc electoral pe care îl face însă pe spatele românilor", a susţinut Dăncilă.


populare
astăzi

1 Mitropolitul Basarabiei a demisionat după apariția unor imagini în care ar întreține relații sexuale cu un bărbat

2 O fată de 15 ani a fost omorâtă după ce a refuzat să se mărite cu un văr. Calvarul prin care a trecut adolescenta

3 SURSE Nicușor Dan ar putea desemna noul premier în următoarele 48 de ore

4 „Ion Iliescu a guvernat prin război hibrid înainte ca acesta să fie inventat oficial”

5 Un fost pușcaș marin din SUA care a luptat în Ucraina lansează un avertisment pentru NATO: „O companie ucraineană ar învinge una americană”