Dăncilă, şedinţă foto cu două fete minore la un stand cu arme de asalt expuse la Cugir

Dăncilă a fost prezentă sâmbătă în oraşul Cugir, unde funcționează două fabrici de armament. Dancilă a luat cu ea şi doi copii, pe care i-a dus să admire puşti de asalt.

Însoţită de mai mulţi membri ai Guvernului, printre care şi Mihai Fifor, Viorica Dancila, care a făcut o „baie de mulţime” în mijlocul participanţilor la evenimentul intitulat „Toamna cugireană”, a vizitat Centrul Cultural Cugir, în interiorul căruia au fost amenajate mai multe expoziţii, printre care şi una cu o parte din tehnică produsă la Uzina Mecanică (UM) Cugir şi Fabrică de Arme Cugir.



populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...