Daniel Constantin, la DNA

Fostul ministru al Agriculturii, Daniel Conastantin, a fost chemat în această dimineață la DNA.

 Deputatul Daniel Constantin a susținut că a fost citat în calitate de martor într-un dosar.

"Am fost citat telefonic, ieri, să mă prezint să aduc câteva lămuriri ca martor într-un dosar de pe vremea când eram ministru al Agriculturii, dacă am cunoştinţă de numirea anumitor oameni în funcţii din instituţii subordonate deconcentrate. Am adus toate lămuririle. Am explicat procedeul şi asta a fost tot", a declarat Daniel Constantin, la ieşirea din sediul DNA, unde a stat aproximativ o oră.

Întrebat în ce dosar a fost chemat, fostul ministru a menţionat că nu are voie să spună prea multe, dat fiind faptul că este vorba despre un dosar în lucru.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...