De azi, de la ora 20.00, se redeschide circulația pe Valea Oltului

De azi, de la ora 20.00, se redeschide circulația pe Valea Oltului

Circulația rutieră se va deschide de miercuri, 7 iulie, de la ora 20, a anunțat ministrul Transporturilor, Sorin Grideanu.

„Din această seară de la ora 20 va fi dată în circulație Valea Oltului, au terminat toate lucrările. Mulțumesc în primul rând pentru suportul de la guvern”, a declarat Grindeanu.

Circulația pe Valea Oltului a fost închisă din 8 iulie, pe timpul zilei.

În urmă cu o săptămână, Grindeanu spunea că lucrările erau finalizate în proporție de aproape 75%, fiind „în grafic”.

Ministrul de resort mai preciza pe 31 iulie că după redeschiderea traficului pe Valea Oltului ar mai putea fi restricții doar pe acele porţiuni de trei benzi, adică să fie închisă una dintre acestea dacă va fi nevoie.


populare
astăzi

1 Citiți asta, oameni buni! Câți sinecuriști ca ăștia or fi în toată România?

2 BREAKING „Un bârlog de tâlhari” / Președintele Germaniei, atac fără precedent la conducătorii SUA

3 Presa din Ungaria / „Ursula von der Leyen face România măreață. Ce s-a întâmplat este fără precedent”

4 Cine era femeia ucisă de ICE. Proteste în mai multe orașe din SUA după violențele din Minneapolis

5 Trump aprobă sancțiunile împotriva Rusiei, punând presiune pe Putin. Senatul american se pregătește pentru un vot rapid