Decizia Parlamentului privind adoptarea moţiunii de cenzură - publicată în Monitorul Oficial

Decizia Parlamentului privind adoptarea moţiunii de cenzură intitulate "Guvernul Orban/PNL - privatizarea democraţiei româneşti" , semnată de 208 parlamentari, a fost publicată în Monitorul Oficial.

Moţiunea de cenzură iniţiată de social-democraţi a fost adoptată, miercuri, de Parlament. S-au înregistrat 261 de voturi "pentru" şi 139 de voturi "împotrivă".

Acest demers antiguvernamental a venit după ce, săptămâna trecută, Executivul şi-a angajat răspunderea în faţa Parlamentului pe proiectul legii alegerilor primarilor în două tururi de scrutin. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...