Decretul privind numirea Guvernului Dăncilă, publicat în Monitorul Oficial

Decretul privind numirea Guvernului condus de Viorica Dăncilă a fost publicat, luni, în Monitorul Oficial.

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat luni acest decret .

Tot luni, membrii Executivului condus de Viorica Dăncilă au primit votul de învestitură în plenul reunit al Parlamentului. Aceştia urmează să depună jurământul de învestitură în funcţii într-o ceremonie care va avea loc la Palatul Cotroceni. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?