Decretul privind numirea Guvernului Dăncilă, publicat în Monitorul Oficial

Decretul privind numirea Guvernului condus de Viorica Dăncilă a fost publicat, luni, în Monitorul Oficial.

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat luni acest decret .

Tot luni, membrii Executivului condus de Viorica Dăncilă au primit votul de învestitură în plenul reunit al Parlamentului. Aceştia urmează să depună jurământul de învestitură în funcţii într-o ceremonie care va avea loc la Palatul Cotroceni. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...