Decretul privind prelungirea stării de urgenţă - publicat în Monitorul Oficial

Decretul privind prelungirea stării de urgenţă pe teritoriul României a fost publicat marţi în Monitorul Oficial.

Preşedintele Klaus Iohannis a anunţat, marţi, prelungirea stării de urgenţă pe teritoriul României cu 30 de zile.

"Am emis astăzi decretul de prelungire cu 30 de zile a stării de urgenţă pe întreg teritoriul României pentru a putea fi luate în continuare cele mai eficiente măsuri de combatere a epidemiei COVID-19", a spus şeful statului la Palatul Cotroceni.

Pe 16 martie, preşedintele Klaus Iohannis a semnat decretul privind instituirea stării de urgenţă pentru 30 de zile. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...