Delegaţia oficială care îl însoţeşte pe premierul japonez la Bucureşti, primită la Palatul Victoria

Delegaţia oficială şi economică din Japonia, condusă de Kotaro Nogami, director adjunct al cabinetului prim-ministrului Japoniei, şeful misiunii economice care îl însoţeşte pe premierul nipon în vizită la Bucureşti, a fost primită, marţi, la Palatul Victoria, de viceprim-ministrul Paul Stănescu, ministrul Dezvoltării Regionale, Administraţiei Publice şi Fondurilor Europene.

Vicepremierul român l-a întâmpinat pe şeful misiunii economice nipone în Holul de Onoare al Guvernului, unde a avut loc şi momentul strângerii de mână.

În continuarea vizitei la Palatul Victoria, delegaţia oficială şi economică din Japonia va avea o întrevedere la sediul Guvernului cu vicepremierul Stănescu şi cu oficiali români. La final, oaspeţii japonezi vor participa la un dejun de lucru oferit de viceprim-ministrul român. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?