Demisie surpriză în Parlament

Deputatul Florin Popescu (MP), cunoscut ca 'baronul puisor' dupa ce a fost acuzat de DNA ca a dat pui ca mita electorala, si-a anuntat demisia din Camera Deputatilor. 

Acesta nu a explicat motivele deciziei sale si si-a exprimat speranta ca in viitor Parlamentul sa fie o institutie mai puternica. 

Deputatul Florin Popescu a fost condamnat vineri de Înalta Curte de Casație și Justiție la doi ani închisoare cu executare în dosarul în care este acuzat că a cerut zeci de tone de pui grill pe care le-a distribuit în scop electoral la alegerile locale din 2012. Decizia nu este definitiva.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți