Depreciere uşoară a leului în raport cu euro

Moneda naţională s-a depreciat uşor miercuri în raport cu euro, care a fost calculat de Banca Naţională a României la 4,9226 lei, în creştere cu 0,01 bani faţă de cotaţia precedentă, de 4,9225 lei.

Raportat la dolar, leul s-a întărit, iar moneda americană a ajuns la 4,1180 lei, în scădere cu 1,87 bani (-0,45%) faţă de cotaţia anterioară, de 4,1367 lei.

De asemenea, cursul leu/franc a coborât cu 0,32 bani (-0,07%), până la o cotaţie de 4,4688 lei, comparativ cu cea anterioară, când un franc elveţian valora 4,4720 lei.

Gramul de aur s-a scumpit, miercuri, cu 1,03 lei (0,44%), ajungând la 230,7072 lei, de la 229,6754 lei, cât se anunţase în şedinţa anterioară. AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 VIDEO Circotecă între RTV și Realitatea Plus la protestul minerilor

3 Fost șef MI6 / Iranul „a jucat destul de bine o mână slabă” și are „un avantaj strategic” în fața SUA după ce Trump ar fi pierdut inițiativa

4 „Îmi e milă de ei” / Vedeta PRO TV Corina Caragea a publicat capturi cu câteva dintre mesajele pe care le primește

5 „Nu este corect ca cineva să dea foc lumii, iar restul să înghită cenușa”