Descinderi DIICOT la companii de medicamente din Capitală, într-un caz legat de medicul Mihai Lucan (surse)

Procurorii DIICOT au descins miercuri la companii de medicamente din Bucureşti într-un caz legat de medicul Mihai Lucan, au declarat pentru AGERPRES surse judiciare.

Potrivit surselor citate, procurorii ridică documente de la companii de medicamente într-un dosar în care s-a început urmărirea penală in rem pentru săvârşirea infracţiunilor de dare şi luare de mită. AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO „Vom face un referendum și vom câștiga. Ne vom lua țara înapoi”

2 Lecții pentru întreaga lume din mica Ungarie

3 „A devenit partidul capitalistului” / Sfârșitul unuia dintre cei mai importanți actori politici care au dominat România din 1990?

4 O informație care dă fiori...

5 „Oricum mă duc, hai să mor în ale mele, să fiu măreț!”. Dialog cutremurător cu Mircea Lucescu, înainte ca tehnicianul să intre in comă