Descinderi DNA la Poliția de Frontieră Arad și la patru vămi

Descinderi DNA la Poliția de Frontieră Arad și la patru vămi

Procurorii DNA din Timisoara au descins, miercuri dimineata, la Politia de Frontiera Arad, precum si la vamile Nadlac 1 si 2, Varsand si Turnu, in urma actiunii 13 politisti de frontiera suspectati de luare de mita fiind ridicati si dusi la audieri, potrivit unor surse din randul anchetatorilor, informeaza News.ro.

Politistii de frontiera ridicati in urma deschinderilor care au avut loc, miercuri dimineata, la Politia de Frontiera Arad, vamile Nadlac 1 si 2, Varsand si Turnu sunt suspectati ca primeau intre 5 si 10 euro ca sa lase diverse persoane sa introduca in tara diferite cantitati de tigari de contrabanda, potrivit unor surse din randul anchetatorilor.

Pentru un transport mai mare, agentii ar fi cerut 42.000 de euro, insa acesta nu a mai fost efectuat, mai arata sursele citate.

Potrivit acelorasi surse, 13 politisti de frontiera, care au fost monitorizati timp de mai multe luni, sunt suspectati de luare de mita.

Acestia au fost dusi la sediul DNA Timisoara pentru audieri.


populare
astăzi

1 DOCUMENT „Nicușor Dan a obținut 12 milioane de euro în cea mai strălucită afacere politică din istoria României”

2 Dezvăluiri cutremurătoare! / „Evaziune de peste 5 miliarde de lei pe an” / Scrisoarea integrală a „Grupului vameșilor care s-au săturat”

3 BREAKING Bolojan a încasat în 2007 echivalentul a 71 de salarii medii lunare ca membru al Comitetului Interministerial de Finanţări, Garanţii şi Asigu…

4 VIDEO Clip viral cu Iliescu la liftul înspre Rai...

5 BREAKING „De ce să sufere toată România din cauza celor 1.000 de șmecheri?” / Iancu Guda a publicat lista cu cei mai mari 1000 de datornici la stat