Dezvăluirea lui Băsescu despre proprietarul Bazei Mihail Kogălniceanu...

Fostul președinte Traian Băsescu a făcut duminică seara o dezvăluire care a trecut neobservată. Sunat din emisiunea Lilianei Ruse, de la Digi 24, să comenteze pe marginea retragerii din cursa electorală a președintelui Biden, Băsescu a fost rugat să spună și care au fost relațiile sale cu administrațiile republicane și democrate din timpul mandatului. În acest context, enumerând beneficiile relației speciale dintre SUA și România, a adus în discuție și investițiile de la Baza Mihail Kogălniceanu. Despre care a insistat să precizeze că nu este o bază NATO ci una americană...


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului