DGPMB: 350.000 de lei au fost sustraşi din bancomatul aruncat în aer luni dimineaţă

Hoţii care au aruncat în aer luni dimineaţă un bancomat de pe Bulevardul Theodor Pallady din Bucureşti au sustras circa 350.000 de lei, potrivit Biroului de presă al Poliţiei Capitalei.

"În urma cercetărilor efectuate la faţa locului a rezultat că a fost sustrasă suma de peste 350.000 RON (lei şi valută). De asemenea, prejudiciul total urmează a fi stabilit după ce unitatea bancară va evalua toate pagubele suferite. Cercetările sunt continuate de Serviciul Investigaţii Criminale din Poliţia Capitalei, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti", a precizat sursa citată.

Cercetările sunt efectuate sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de distrugere şi furt calificat. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...