DGPMB: 350.000 de lei au fost sustraşi din bancomatul aruncat în aer luni dimineaţă

Hoţii care au aruncat în aer luni dimineaţă un bancomat de pe Bulevardul Theodor Pallady din Bucureşti au sustras circa 350.000 de lei, potrivit Biroului de presă al Poliţiei Capitalei.

"În urma cercetărilor efectuate la faţa locului a rezultat că a fost sustrasă suma de peste 350.000 RON (lei şi valută). De asemenea, prejudiciul total urmează a fi stabilit după ce unitatea bancară va evalua toate pagubele suferite. Cercetările sunt continuate de Serviciul Investigaţii Criminale din Poliţia Capitalei, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti", a precizat sursa citată.

Cercetările sunt efectuate sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de distrugere şi furt calificat. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...