DGPMB: Bărbat plecat fără încuviinţare de la Spitalul Matei Balş, găsit de poliţişti

DGPMB: Bărbat plecat fără încuviinţare de la Spitalul Matei Balş, găsit de poliţişti

Un bărbat, pacient la Spitalul 'Matei Balş' de Boli Infecţioase din Bucureşti, a părăsit, duminică, unitatea medicală fără încuviinţare, el fiind ulterior localizat la o adresă din capitală şi ţinut sub supraveghere, informează Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti (DGPMB).

"În această seară, Spitalul Matei Balş a informat Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti că un pacient, bărbat, a părăsit spitalul, fără încuviinţare. Bărbatul a fost localizat la o adresă din Bucureşti, fiind în supraveghere şi, totodată, a fost anunţat personalul unităţii medicale", au informat reprezentanţii Poliţiei Capitalei. AGERPRES / (AS - editor: Marius Frăţilă, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 BREAKING Bolojan, prima mare mutare pentru combaterea marii evaziuni fiscale!

2 VIDEO Cine controlează lumea / Pentru cei care nu înțeleg ce se întâmplă: 10 întrebări / Pentru cei care cred că înțeleg: știți ce urmează?

3 Dorinel Umbrărescu anunță public câți kilometri din Autostrada Moldovei vor fi gata în 2026

4 Fotografii de la SRI antitero ilustrează „trupele rusești, bine echipate”

5 Cine este amanta secretă a Patriarhului Kiril al Rusiei. Îl însoțește în călătoriile externe și deține averea acestuia