DGPMB: Doi cetăţeni străini, prinşi imediat după ce au furat 19.000 de euro dintr-un autoturism

DGPMB: Doi cetăţeni străini, prinşi imediat după ce au furat 19.000 de euro dintr-un autoturism

Doi cetăţeni străini au fost prinşi în flagrant delict, joi, imediat după ce au furat 19.000 de euro dintr-un autoturism.

"În jurul orei 17,30, poliţişti din cadrul Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti (DGPMB), Brigada Poliţie pentru Transport Public, au prins în flagrant delict doi bărbaţi, cetăţeni străini, imediat după ce au sustras prin efracţie, forţând butucul portierei unui autoturism, suma de aproximativ 19.000 de euro", informează un comunicat al DGPMB transmis, joi, AGERPRES.

Autoturismul era parcat în zona unui complex comercial din sectorul 2.

Cei doi bărbaţi au atras atenţia poliţiştilor prin comportamentul afişat, iar aceştia au recuperat prejudiciul în totalitate.

"Cercetările au fost preluate de Secţia 8 Poliţie, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat", arată sursa citată. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Duplicitate de doi lei, ca la CCR / Priviți, „Olguțel” a votat cu Mercosur, la fel ca 9 din cei 11 pesediști din PE!

2 „Asistăm la sfârșitul unei ere și asta privește și România”. Americanii schimbă regulile jocului: cine urmează după Venezuela

3 Momentul în care Trump citește din greșeală cu voce tare un bilet primit de la Marco Rubio la o întâlnire cu giganții petrolieri

4 Două românce, prinse la Otopeni cu bani, bijuterii și ceasuri în valoare totală de 3 milioane euro

5 Donca și Boureanu, opriți cu greu din bătaie la Survivor. Gabi Tamaș a urmărit scena halucinantă și s-a poziționat: „Nu l-a înjurat cu ură. Eram acolo…