DGPMB: Percheziţii în Bucureşti, Ilfov şi Teleorman într-un dosar de tâlhărie şi şantaj

Peste 100 de poliţişti din cadrul DGPMB pun în aplicare, marţi dimineaţa, 11 mandate de percheziţie domiciliară în municipiul Bucureşti şi în judeţele Ilfov şi Teleorman într-un dosar de tâlhărie şi şantaj, 13 persoane urmând să fie conduse la audieri.

Potrivit Poliţiei Capitalei, percheziţiile beneficiază de sprijinul sprijinul Unităţii Teritoriale de Analiza Informaţiilor, al Serviciului pentru Intervenţii şi Acţiuni Speciale şi al Direcţiei Operaţiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române, iar cercetările sunt efectuate sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 1.

Persoanele vor fi conduse pentru audieri la sediul Serviciului Grupuri Infracţionale Violente. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor