DGPMB: Percheziţii într-un dosar de evaziune fiscală; prejudiciul la bugetul de stat - 2.700.000 de lei

Poliţişti din cadrul DGPMB - Serviciul de Investigare a Criminalităţii Economice Sector 1, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti, pun în aplicare, miercuri dimineaţă, şase mandate de percheziţie domiciliară la adrese din Capitală şi judeţul Ilfov, precum şi mandate de aducere pe numele unor persoane suspecte.

Potrivit unui comunicat al Poliţiei Capitalei transmis AGERPRES, este vorba despre continuarea cercetărilor într-un dosar privind fapte de evaziune fiscală săvârşite în forma sustragerii de la plata taxelor şi impozitelor prin evidenţierea contabilă şi declararea de cheltuieli fictive în domeniul construcţiilor.

Prejudiciul cauzat bugetului consolidat al statului este de 2.700.000 de lei, precizează sursa citată.

Audierile se vor desfăşura la sediul Serviciului de Investigare a Criminalităţii Economice Sector 1. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...