DIICOT a destructurat o grupare infracțională care a acționat din anul 2017 în județul Constanța

DIICOT a destructurat astăzi o grupare infracțională care a acționat din anul 2017 în județul Constanța și care ar fi sustras combustibil aparținând Guvernului American, în special motorină din Baza militară de la Mihail Kogălniceanu, precum și din zonele în care se făceau exerciții tactice militare.

Procurorii susțin că membrii acestei grupări au sustras cantități de motorină estimate de administrația federală americană la două milioane de dolari. Şapte persoane vor fi audiate la sediul DIICOT din București. Peste 100 de percheziții vizează 50 de persoane acuzate de infracțiuni împotriva patrimoniului, cu consecințe deosebit de grave – transmite reporterul nostru Diana Surdu./lalexandrescu/schelaru

RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂŢI – 24 noiembrie

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 „Vreau să-i audiem public. E neobrăzarea unei industrii” / Reclama Catena care i-a făcut pe membrii CNA să spună

2 VIDEO Da, aceste imagini sunt din Sankt Petersburg și Moscova...

3 Asta e de citit! / Ucrainenii se crucesc când văd ce aberații face Armata SUA în Golful Persic și dau amănunte...

4 Liderul suprem al Iranului aruncă bomba: „Nu noi am atacat Turcia și Omanul. Este o înșelătorie menită să creeze diviziuni”

5 Un articol surprinzător de corect despre situația din Iran...