DIICOT: Membrii unei grupări de traficanţi de droguri, trimişi în judecată; ar fi introdus în ţară 3 tone de cocaină

Procurorii DIICOT au trimis în judecată 16 persoane, membri ai unui grup organizat de trafic internaţional de droguri de mare risc, care ar fi încercat să introducă în ţară aproximativ trei tone de cocaină.

"Din activităţile investigative a reieşit că în perioada 11 - 23 martie 2019 gruparea a desfăşurat pe teritoriul României activităţi de plasare în apele teritoriale a unei mari cantităţi de cocaină (aproximativ trei tone) pentru a fi introduse în ţară şi apoi transportate spre ţări din Europa de Vest", se arată într-un comunicat al Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism (DIICOT). AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...