Dinu Gheorghe, noul președinte al lui Dinamo

Dinu Gheorghe, noul președinte al lui Dinamo

La putin timp dupa despartirea de Daniel Stanciu, Dinamo si-a gasit presedinte, Dinu Vama urmand sa fie noul conducator al "cainilor". Pe lista pentru preluarea functiei de antrenor al formatiei din Stefan cel Mare se afla: Razvan Lucescu, Mircea Rednic si Daniel Isaila, sustine Digisport.

Dinu "Vama" este unul din presedintii cei mai cunoscuti din fotbalul romanesc, acesta trecand pe rand pe la Rapid, FC Brasov si Astra Giurgiu.

Din vara, Dinamo isi va duce antrenor nou. Printre cei doriti de "Vama" se afla Razvan Lucescu, Mircea Rednic si Daniel Isaila. Cu toti a mai colaborat noul presedinte al gruparii din Soseaua Stefan cel Mare.

In acest moment, Dinamo se afla pe locul 8 in clasament, cu 41 de puncte. Echipa pregatita de Flavius Stoican este depasita in ierarhie de Astra, Viitorul, FC Botosani, CS U Craiova, Petrolul, Targu Mures si Steaua (liderul ierarhiei).


populare
astăzi

1 „O recesiune cum nu au avut în 250 de ani” / Ce ar însemna ca Europa să vândă activele și titlurile de stat care reprezintă datoria SUA

2 „Ați venit aici să ucideți oameni pentru bani”. Mărturia unui sârb despre experiența în armata rusă

3 General american / Dacă Ucraina trece de această iarnă, Rusia pierde războiul

4 Ce se ascunde, de fapt, în spatele noii legi a cetățeniei din Ucraina. Expert: „România a făcut multe, dar într-o manieră prea puțin vocală”

5 Țara în care am ajuns să trăim... / Curtea de Apel Ploiești a hotărât reluarea de la zero a procesului lui Liviu Luca, fostul cap al sindicatului din Pe…