Direcția Permise de Conducere: Sistemul informatic este funcțional în toată țara

Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor informează că sistemul informatic este funcțional în toată țara începând de marți, ora 08,00, după ce luni au fost mai multe probleme de ordin tehnic, potrivit unui comunicat al Ministerului Afacerilor Interne.

Luni nu s-a putut susține proba teoretică în vederea obținerii permisului de conducere, nu s-au putut face programări la proba practică, nu s-au putut soluționa cererile de preschimbare a permisului de conducere și nu s-au emis autorizații de circulație provizorie.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Recomandarea Barclays către investitori: Vindeți titlurile României și cumpărați-le pe cele ale Ungariei!

2 Modul cum Iranul folosește rachetele nedumerește analiștii militari. Ce ar putea semnala acest lucru

3 Da, este Trump la Moscova. Este de amintit ce-a făcut după ce s-a întors de acolo...

4 Cum a reușit Iranul să lovească unde americanii păreau invincibili. Adevărul incomod pentru Trump: „Asta arată o evaluare greșită”

5 Două instituții de stat unde cheltuielile cu salariile nu se taie, ci cresc exploziv, cu circa 48%