Directorul general al TAROM, George Barbu, a demisionat din funcţie

Directorul general al companiei TAROM, George Barbu, şi-a prezentat demisia din funcţie marţi, în cadrul şedinţei Consiliului de Administraţie, informează Ministerul Transporturilor.

"Ministerul Transporturilor, Infrastructurii şi Comunicaţiilor informează că astăzi, 9 iunie 2020, directorul general al companiei TAROM şi-a prezentat demisia, în cadrul şedinţei Consiliului de Administraţie. Membrii Consiliului de Administraţie al TAROM au luat act de demisia domnului George Barbu şi l-au mandatat pe domnul Ursu Mihăiţă să preia funcţia de director general interimar pe o perioadă de 4 luni. Menţionăm că domnul Ursu Mihăiţă era membru al Consiliului de Administraţie al TAROM", arată Ministerul Transporturilor, Infrastructurii şi Comunicaţiilor (MTIC). AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade