Directorul OMS: Amenințarea unei pandemii de coronavirus a devenit foarte reală

Directorul general al Organizației Mondiale a Sănătății (OMS) a avertizat luni că "amenințarea unei pandemii" de coronavirus, care a contaminat peste 110.000 de persoane în întreaga lume, a "devenit foarte reală", scrie AFP.

"Acum, că noul coronavirus este prezent în numeroase țări, amenințarea unei pandemii a devenit foarte reală. Dar ar fi prima pandemie din istorie care ar putea fi controlată", a afirmat Tedros Adhanom Ghebreyesus, într-o conferință de presă la Geneva.

Vom reveni cu amănunte.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?