Discuție telefonică între președinții SUA și Mexicului; cei doi lideri au convenit să se întâlnească

Președintele mexican, Enrique Pena Nieto, a discutat cu omologul său american, Donald Trump, prin telefon, sâmbătă dimineața, cei doi lideri convenind să se se întâlnească în viitorul apropiat, potrivit unei declarații a președinției mexicane, citate de Reuters.

Pena Nieto i-a spus lui Trump că țara sa dorește un dialog deschis cu vecinii săi de la nord, iar ambii lideri și-au exprimat încrederea că aceasta va conduce la rezultate bune pentru cele două state, menționează declarația.

AGERPRES/ (AS — autor: Vicențiu Purcărea, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

5 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți