Document-BOMBĂ! Rareș Bogdan a publicat citația prin care șefii Jandarmeriei sunt chemați la audieri, ca SUSPECȚI, la Parchetul Militar!

Document-BOMBĂ! Rareș Bogdan a publicat citația prin care șefii Jandarmeriei sunt chemați la audieri, ca suspecți, la Parchetul Militar!

Colonelul Ionuţ Cătălin Sindile şi colonelul Gheorghe Sebastian Cucuş, şefi în cadrul Jandarmeiri Române, sunt citaţi la Parchetul General, vineri, 21 septembrie, în calitate de suspecţi, ceea ce înseamnă că aceştia au fost puşi sub urmărire penală. Cei doi au fost citaţi în dosarul violenţelor din Piaţa Victoriei.

Ionuţ Sindile este chiar şeful interimar al Jandarmeriei Române, iar Cucoş este adjunctul său. La momentul protestului din 10 august, din Piaţa Victoriei, Cucoş era şef, iar Sindile era adjunct. Şefii Jandarmeriei sunt cercetaţi pentru săvârşirea infracţiunilor de complicitate la abuz în serviciu şi complicitate la participaţie improprie la purtare abuzivă.

Anunţul a fost făcut de jurnalistul Rareş Bogdan, care a publicat pe Facebook citaţia.



populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte... / Schimbare importantă de strategie a Iranului în războiul cu SUA și Israel

2 VIDEO Imagini care dau fiori... / Priviți ce ține Iranul sub munți!

3 Prima imagine iconică a războiului din Orientul Mijlociu...

4 VIDEO Băsescu / „Dacă se ratează asta, Teheranul nu va mai putea fi oprit”

5 Sexul cu alte specii / de ce căutau strămoașele noastre bărbați „străini” și cum ne afectează azi