Document/Asta e de DNA!/Gaura din Buget, în dreptul părții din ANAF din subordinea lui Ionuț Mișa, de la PSD!

Odată cu declarația privind demisia, Lucian Heiuș a inclus și un tabel cu privire la estimările Ministerului Finanțelor când a realizat bugetul și cât s-a reușit a se încasa efectiv.

ANAFFoto: Hotnews / Florin Barbuta

Ei bine, conform datelor prezentat, față de estimările realizate la bugetul pe 2023 este un minus de 8,9 miliarde lei, la 5 luni.

În detaliu se mai vede ceva, anume că latura PSD din ANAF este cea care merge prost, adică Direcția Generală de Administrare a Marilor Contribuabili care este condusă de Ionuț Mișa (fost șef al instituției), susținut acolo de social-demorați. Minusul este de 8,4 miliarde lei.

SURSA: hotnews.ro


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

5 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”