Doi miniştri din Marea Britanie şi-au anunţat demisiile din Guvern

„Este clar pentru mine că situaţia nu se va schimba sub leadership-ul dumneavoastră - şi, prin urmare, aţi pierdut încrederea mea”, a afirmat Javid în scrisoarea de demisie postată pe Twitter, conform Agerpres .

Aproximativ zece minute mai târziu şi-a anunţat plecarea din guvern şi ministrul finanţelor, Rishi Sunak.

„Publicul aşteaptă în mod legitim ca guvernul să se comporte cu seriozitate şi competenţă”, a arătat el în scrisoarea de demisie publicată pe Twitter.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...