Doina Tudor despre votul din Senat: Mă așteptam și sunt pregătită, nu am niciun fel de problemă

Senatorul Doina Tudor a declarat, miercuri, că se aștepta ca votul colegilor săi să fie în favoarea cererilor Justiției și a adăugat că este pregătită pentru procedurile judiciare.

"Da, cinstită să fiu, mă așteptam și ați văzut și ce declarații am făcut în plen, nu am obligat colegii cu nimic, fiecare a votat cum a crezut sau cum, probabil, sunt indicațiile. (....) Mă așteptam și sunt pregătită, nu am niciun fel de problemă", a afirmat Doina Tudor, după ce Senatul a dat vot favorabil pe cererea DNA de reținere și arestare preventivă în cazul său. (continuă)

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan