Doina Tudor despre votul din Senat: Mă așteptam și sunt pregătită, nu am niciun fel de problemă

Senatorul Doina Tudor a declarat, miercuri, că se aștepta ca votul colegilor săi să fie în favoarea cererilor Justiției și a adăugat că este pregătită pentru procedurile judiciare.

"Da, cinstită să fiu, mă așteptam și ați văzut și ce declarații am făcut în plen, nu am obligat colegii cu nimic, fiecare a votat cum a crezut sau cum, probabil, sunt indicațiile. (....) Mă așteptam și sunt pregătită, nu am niciun fel de problemă", a afirmat Doina Tudor, după ce Senatul a dat vot favorabil pe cererea DNA de reținere și arestare preventivă în cazul său. (continuă)

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului