Dolj: Curtea de Apel Craiova a respins cererea de revizuire a adopţiei Sorinei

Dolj: Curtea de Apel Craiova a respins cererea de revizuire a adopţiei Sorinei

Curtea de Apel Craiova a decis, joi, să respingă cererea Procurorului General de revizuire a adopţiei Sorinei, fetiţa din Baia de Arama, aceasta urmând a rămâne în continuare la soţii Săcărin, cu dublă cetăţenie română şi americană, care au adoptat-o.

În faţa sediului Curţii de Apel Craiova au venit, joi, câteva zeci de persoane pentru a susţine familia Şărămăt din Baia de Aramă, cei care, în calitate de asistenţi maternali, au crescut-o pe Sorina. Aceştia au purtat pancarte pe care era scris "Sorina, te iubim!", "Uniţi pentru Sorina", afimând că doresc ca instanţa să facă dreptate.

Săptămâna trecută aceeaşi instanţă a respins şi cererea Procurorului General de anulare a adopţiei. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Duplicitate de doi lei, ca la CCR / Priviți, „Olguțel” a votat cu Mercosur, la fel ca 9 din cei 11 pesediști din PE!

2 Momentul în care Trump citește din greșeală cu voce tare un bilet primit de la Marco Rubio la o întâlnire cu giganții petrolieri

3 „Asistăm la sfârșitul unei ere și asta privește și România”. Americanii schimbă regulile jocului: cine urmează după Venezuela

4 VIDEO „Am militat ca România să treacă la euro cât mai rapid. A fost o rezistență incredibilă, interese să rămânem așa”

5 Două românce, prinse la Otopeni cu bani, bijuterii și ceasuri în valoare totală de 3 milioane euro