Domnule „președinte”, așa e bre cu apartamentul „modest” în care stai, cum zic oamenii ăștia?

Minciuna apartamentului mic al lui Simion: liderul AUR promitea apartamente la prețul de 35.000 de euro și afirma că locuiește într-un apartament modest de 52 mp.

Totuși, potrivit unei investigații realizate de Context.ro , liderul AUR și candidat la prezidențiale locuiește, de fapt, în apartamentul mamei europarlamentarului AUR Adrian Axinia.

Imobilul are o suprafață totală de 238 mp, incluzând două camere, două băi, o zonă de living cu bucătărie și o terasă generoasă de peste 100 mp.

Simion susține că plătește chirie din fonduri publice, însă proprietara apartamentului afirmă contrariul – nu primește nicio plată.

În plus, deși anul trecut liderul AUR a prezentat apartamentul la România TV, a omis să arate o cameră și terasa, aspecte care au fost ulterior dezvăluite prin imagini și videoclipuri apărute online.


populare
astăzi

1 „Și-au bătut joc de pensionari” / „De ce trebuie să îi omorâți pe oameni?” / „Mica recalculare”, după mai bine de un an de așteptare

2 De citit cuvânt cu cuvânt ce scrie omul ăsta / „5 milioane de români vor munci până la 65-70 de ani, iar alții 200-250 de mii vor duce un trai tihnit, d…

3 Eroarea lui Putin care va costa curând Rusia. Expert în spațiul ex-sovietic: „Nu există nicio cale să iasă din asta”

4 Țara în care am ajuns să trăim... Din cauza PSD și a unor personaje ca ăsta...

5 Foarte interesante amănunte... / Ne-au luat bulgarii „caimacul”?